kartel


Podhlady

Tepelne izolacie

Dlazby

Stresne okna

Murovaci material

Naradie

Kominove systemy

Farby a stierky

Fasadne systemy

Sadrokartonove systemy

Knižnica Sadrokartónové systémy

Sadrokartónové systémy

Čo je to systém Rigips a prečo je dôležité ho požívať?

4 prvky systému Rigips ( doska, tmel, konštrukcia, príslušenstvo) – každý z nich je nezastupiteľný na svojom mieste a tvorí súčasť kvality celku. Všetky prvky systému ideálne spolupracujú a zlepšujú kvalitu spracovania. Iba originálne výrobky Rigips a predpísaný technologický postup montáže garantujú presnosť, trvácnosť, pevnosť a bezpečnosť konštrukcie. Mnohé realizácie a systémový certifikát Rigips sú hmatateľným dôkazom kvality materiálu.
V prípade nedodržania spomínaných zásad je za kvalitu finálneho produktu (stena, strop, podlaha atď) zodpovedný realizátor. Aby ste sa vyhli možným neodborným pracovným postupom, odporúčame Vám montážne firmy, ktoré sú preškolené  našimi špecialistami a vlastnia Montážny preukaz Rigips. Ich zoznam nájdete na www.rigips.sk v sekcii Kontakty.

Je sadrokartónová stena dostatočne bezpečná?

Na stretnutí popredných montážnikov bolo reálne preskúšané, že čas potrebný na prebúranie medzibytovej sadrokartónovej steny je oveľa vyšší ako u steny pórobetónovej. Priečky Rigips prešli prísnymi skúškami a disponujú bezpečnostnými certifikátmi.

Má sadrokartónová stena zvukovo izolačné vlastnosti? A čo požiarna odolnosť?

Oceľová kostra rozvádza zvuk po celej budove, no mäkké, pohlcujúce materiály v stenách, podlahe a stropoch mu nedovolia preniknúť do miestnosti, ani z nej. Modrá akustická doska Rigips a systémový prístup Vám zaručia svätý pokoj od hlučných susedov. Zároveň má aj protipožiarne vlastnosti.  Viac sa dozviete na www.modreticho.sk

Pri špeciálnych požiadavkách týkajúcich sa požiarnej odolnosti odporúčame ružovú protipožiarnu dosku. Okrem sadry a aditív obsahuje aj sklené vlákno. Toto zloženie pomáha v prípade požiaru stabilizovať stavebnú konštrukciu.

Môže sadrokartón udržať strop?

Strechu (strop) držia len nosné steny ( z 99% murované, betónové a pod.). Sadrokartón je primárne interiérový materiál, ktorý rozdeľuje priestor. Neprenáša zaťaženie zo strechy.

Dajú sa na sadrokartónové steny vešať predmety?

Dodatočné zaťaženie môžete pripevňovať na ľubovoľné miesto steny ( obrázok, poličku, televízor či kuchynskú linku). Na každý účel je nutné zvoliť vhodnú dosku, resp. systém Rigips a pripevňovací prostriedok, aby mal dostatočnú únosnosť.

Môže sa stena ľahko poškodiť? Prevaliť? A čo dutý zvuk?

Použitie dvoch vrstiev dosky má za následok odstránenie pri poklepe, kombinácia materiálov dosky sadrokartónovej a napr. sadrovláknitej zas môže zabrániť prevaleniu a poškodeniu.

Špecialista na sadrokartónové systémy


Eduard Hrnčár
manažér nákupu

tel.: 0948 90 60 50
email: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Ceny, poradenstvo a špecializácia na suchú výstavbu (sadrokartón a kazety), tepelné izolácie, náradie
Joomlart

Rýchly kontakt

KARTEL NITRA, s.r.o
Štúrova 155, 949 01 Nitra
tel.: 037/741 70 71
web: www.kartel.sk
email: kartel@kartel.sk
IČO: 35 953 799
DIČ: SK 2022053308
Obchodný register
Okresného súdu Nitra,
odd. Sro, vl.č. 170272/N

Štatistika

Členovia : 74
Článkov : 40
Webové prepojenia : 6
Počet zobrazení obsahu : 474987