kartel


Podhlady

Tepelne izolacie

Dlazby

Stresne okna

Murovaci material

Naradie

Kominove systemy

Farby a stierky

Fasadne systemy

Sadrokartonove systemy

Knižnica Sadrové stierky

Sadrové stierky

Je sadra vhodná do interiéru?

Sadrové stierky a omietky sú zdravotne nezávadné, nakoľko sa jedná o ekologický a prírodný materiál. Sadra je hladká, neusádza sa na nej prach. Je vhodná pre alergikov. Samotné pH sadry sa pohybuje medzi 5-7. Vďaka schopnosti regulovať vlhkosť v miestnosti, je ideálna do nemocníc, detských izieb a spální.

Sú sadrové omietky iba hladké?

Nie, medzi sadrovými omietkami spoločnosť Rigips má dva produkty (Rimano 5-15, Rimat 160 R), ktorých výsledný povrch je jemne drsný.

Je nutné sadrové stierky a omietky brúsiť?

Naopak, pri správnej aplikácii (návod na správnu aplikáciu je uvedený na každom balení sadrových stierok Rimano), nie je nutné celoplošne stierku brúsiť. Občas, lokálne je nutné jemné prebrúsenie, ale vo všeobecnosti platí pravidlo, sadrové stierky sa nebrúsia!

Je nutné podklad pod sadrové stierky a omietky penetrovať?

Áno, podklad sa penetruje od závislosti o aký podklad ide. Pri hladkých stenách (napr. betónové monolity, panely a podobne) je nutné podklad ošetriť tzv. kontaktným mostíkom, ktorý hladký povrch jemne zdrsni a následne aplikujeme sadrovú stierku, omietku.
Pri nasiakavých podkladoch (napr. Ytong, Porotherm, tehla, plynosilikáty, sadrokartón) aplikujeme regulátor nasiakavosti, ktorý nám zabezpečí rovnomernú nasiakavosť na celej ploche podkladu.

Aké náradie je vhodné na spracovanie sadrových stierok a omietok?

Náradie sa používa hliníkové, nerezové, pripadne z nehrdzavejúcej ocele. Medzi vlastnosti sadry patri vysoká korodivnosť a práve preto, sa používa toto náradie.

Sú sadrové omietky nehorľavé?

Áno, sadrové omietky nie sú horľavé. Patria do skupiny stavebných materiálov A1 (nehorľavých). Pri tvrdnúcom procese sa spája časť vody so sadrou, ktorá zostáva v sadre naviazaná v kryštalickej forme. V prípade požiaru sa voda postupne uvoľňuje a tak zabezpečuje protipožiarnu ochranu stavebných konštrukcií a ich častí.

Na koho sa môžem obrátiť v prípade, ak potrebujem radu odborníka?

Spoločnosť Rigips poskytuje odborné poradenstvo zdarma, a to projektantským kanceláriám, realizačným montážnym firmám a rovnako koncovému zákazníkovi. Všetky kontakty na obchodno-technických poradcov, resp. technický servis nájdete na www.rigips.sk

Špecialista na sadrové stierky


Eduard Hrnčár
manažér nákupu

tel.: 0948 90 60 50
email: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Ceny, poradenstvo a špecializácia na suchú výstavbu (sadrokartón a kazety), tepelné izolácie, náradie
Joomlart

Rýchly kontakt

KARTEL NITRA, s.r.o
Štúrova 155, 949 01 Nitra
tel.: 037/741 70 71
web: www.kartel.sk
email: kartel@kartel.sk
IČO: 35 953 799
DIČ: SK 2022053308
Obchodný register
Okresného súdu Nitra,
odd. Sro, vl.č. 170272/N

Štatistika

Členovia : 74
Článkov : 40
Webové prepojenia : 6
Počet zobrazení obsahu : 475025